Попов Геннадій Якович

доктор фіз.-мат. наук, професор

Радянський і український вчений у галузі механіки деформованого твердого тіла , в механіці руйнування.
Доктор фізико -математичних наук , професор , завідувач кафедри методів математичної фізики Інституту математики , економіки і механіки Одеського національного університету ім. Мечникова . Член Академії наук вищої школи України .
Поповим розроблені нові наукові напрями в галузі математичних проблем механіки . Під його науковим керівництвом захищено понад 44 кандидатських робіт , він виступав науковим консультантом по 12 докторських дисертацій .
У 2009 році Попов разом з колективом вчених був нагороджений Державною премією України в галузі науки і техніки за цикл робіт " Сучасні проблеми механіки руйнування" . [ 2]
Ним опубліковано 6 монографій ( 2 з яких у співавторстві ) , понад 250 наукових робіт (більше 200 в журналах з високим імпактфактором ) .

Основні напрямки роботи

Серед основних напрямків роботи Попова Г.Я. можна виделіть наступні:

- Контактні задачі теорії пружності
 - Теорія лінейнодеформіруемих підстав
 - Метод ортогональних многочленів
 - Інтегральні перетворення (Методи їх виведення і застосування до крайових задачах )
 - Методи , засновані на залученні крайових задач аналітичних функцій
 - Методи , засновані на залученні рішень з неінтегріруемих особливостями
 - Метод розривних рішень
 - Динамічні задачі
 - Використання нових перетворень рівнянь руху до крайових задач
- Шаруваті середовища