VII ЛІТНЯ ШКОЛА «МОЛЕКУЛЯРНА МІКРОБІОЛОГІЯ І БІОТЕХНОЛОГІЯ»

VІI ЛІТНЯ ШКОЛА «МОЛЕКУЛЯРНА МІКРОБІОЛОГІЯ І БІОТЕХНОЛОГІЯ»
Одеса, 2012

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, Товариство мікробіологів України та Спілка біологів і біотехнологів Одеси спільно з представництвом компанії “БіоРад” з 05.06.2012 по 20.06.2012 проводять на базі ОНУ VІІ Літню школу з молекулярної мікробіології і біотехнології.

Запрошуємо до участі у школі молодих учених та аспірантів! Усі витрати на відрядження несе сторона, що направляє (дорога, проживання, добові). За бажанням учасника – проживання у гуртожитку ОНУ.

Заїзд – 5 червня, початок занять  -  5 червня, від’їзд – 20 червня.

Відбір до участі у заняттях школи – на конкурсній основі після розгляду усіх заявок. Заявки на участь у Літній школіпросимо надсилати до 15 травня на електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. У заявці вказують П.І.Б., посаду/рік навчання, вік, заклад, спеціальність,

Для співробітників академічних наукових та навчальних закладів України навчання безкоштовне. Організаційний внесок для учасників звиробництв, фірм, організацій становить 800 грн.

Банківські реквізити для переказу організаційних внесків у гривнях:

ГО “ СББО ”, Код   ЄДРПОУ  35357166 Р/р 26007060307205   в Южне ГРУ Приватбанк  м. Одеса, МФО 328704. Призначення платежу: “організаційний внесок за участь у 7-й Літній школі” без ПДВ і обов'язково вказати прізвище учасника.

Заняття проводяться на кафедрі мікробіології, вірусології та біотехнології ОНУ за адресою Одеса, пров. Шампанський, 2

ПРОГРАМА VIІ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ «МОЛЕКУЛЯРНА МІКРОБІОЛОГІЯ І БІОТЕХНОЛОГІЯ»
Одеса, 5 червня  - 20 червня 2012 року

Теоретичний курс (20 год) - Біосенсори.

Практичний курс (60 год)

Лабораторне заняття 1

• Фаги порядку Caudovirales. Бактеріофаги Escherichiacoli: Т7 (родина Podoviridae), лямбда (Syphoviridae), Р1 і Т4 (Myoviridae). Класифікація. Морфотипи, організація віріонів. Віріонна ДНК.
  • Титрування фагів. Фагові бляшки (плаки), їх зв`язок з морфотипом, розміром віріонів та природою вірусів.
  • Препаративне одержання фагових часток. Метод злитного лізису чутливої культури. Концентрування фагових часток методом ПЕГ-преципітації (процедура Ямамото).
  • Виділення віріонної ДНК. Правила роботи з ДНК.
  • Рестрикційний аналіз. Ідентифікація бактеріальних вірусів за рестрикційними патернами їх геномів.

Лабораторне заняття 2

• Молекулярна генетика помірного коліфага Р1. Загальна і спеціалізована Р1-трансдукція генетичних маркерів. Плазмідний профаг. Фагова система рестрикції-модифікації ЕсоР.
  • Температурна індукція лізогена E. coli С600 [P1::Tn9 (Cmсts 100)].
  • Одержання та тестування Р1-лізогенів.
  • Плазмідні профілі лізогенів.
  • Обмеження продуктивного розвитку бактеріофага лямбда в клітинах   E. coli (Р1) за рахунок R/М системи ЕсоР1.
  • Лізогенізація фагом P1::Tn9 клітин Erwiniacarotovora.
  • Інкорпорація транспозона Tn9 в криптичну плазміду рСА25 E.carotovora.

Лабораторне заняття 3

• Плазмідні профілі бактерій. Форма і розмір позахромосомних кільцевих ДНК.
  • Особливості виділення плазмід у грамнегативних бактерій із природних екологічних ніш. Лужний метод Kado і Liu.
  • Ізоляція плазмідного профага Р1 та плазмід ентеробактерій F, RP4, pCA25, рСА25::Tn9. Електрофоретичне розділення плазмідної ДНК. Залежність електрофоретичної рухливості ДНК від її розміру.

Лабораторне заняття 4

• Іонообмінна та гель фільтраційна хроматографія віріонів та їх компонентів. Принципи рідинної хроматографії. Хроматографія високого та низького тиску. Сучасне обладнання для хроматографії. Виділення віріонів фага Р1 та Т7. Аналіз профілів елюції.

Лабораторне заняття 5

• Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) – синтез певного фрагменту ДНК invitro. Різновиди ПЛР. ПЛР-діагностика бактеріального раку винограду:  виявлення послідовностей Ті-плазміди патогенних штамів Agrobacteriumtumefaciensі Agrobacteriumvitis. Метод “біо-ПЛР” у діагностиці хвороб рослин. Правила роботи у ПЛР-лабораторії.
  • Виділення плазмідної ДНК методом теплового лізису бактеріальних клітин. Реакційні суміші для проведення ПЛР.
  • Ампліфікація послідовностей Ті-плазміди штамів Agrobacteriumtumefaciens і Agrobacteriumvitis.
  • Електрофорез продуктів ПЛР.

Лабораторне заняття 6

• Застосування кластерного аналізу при побудові родинних зв'язків. Побудова філограм за допомогою комп'ютерних програм.
  • Множинне вирівнювання як попередній етап при аналізі родинних зв'язків.
  • Знайомство з основними пакетами програм, які застосовуються у філогенії (програми on-line).
  • Знайомство з програмою з аналізу первинної послідовності і побудова на її основі філограм (пакет MatLab).

title_662320d48226c13990201021713578196
title_662320d48227314147851611713578196